T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Van Valimiz Sn. Ozan BALCI ilçemizi ziyaret etti.
Van Valimiz Sn. Ozan BALCI çeşitli programlar kapsamında ilçemizi ziyaret etti. Kaymakamımız Sn. Murat KARALOĞLU tarafından karşılanan Van Valimiz Sn. Ozan BALCI şeref defterini imzalayarak, Kaymakamlıkta istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı.
Toplantıya Vali Yardımcısı V. Sn. Furkan DUMAN, Kaymakamımız Sn. Murat KARALOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Suat ARSLAN, İlçe protokolü ve Siyasi Parti Temsilcileri katıldı..
Van Valimiz Sn. Ozan BALCI, Vali Yardımcısı V. Sn. Furkan DUMAN, Kaymakamımız Sn. Murat KARALOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Suat ARSLAN, İlçe Protokolü ve Siyasi Parti Temsilcileri; ilçe programı kapsamında ilk olarak Restorasyon çalışmalarının başlatılacağı Kara Yusuf Bey Kümbetini ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, “Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarıyla restorasyon çalışmaları yapılacağını ifade eden Van Valimiz Sn. Ozan BALCI kümbetin çevre düzenlemesiyle beraber tarihteki şöhretine uygun bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılacağını“ belirtti.
Program kapsamında Erciş Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB Jeotermal Kaynak Sondaj ve Sıcak Su İletim Hattı Fizibilite projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Van Valimiz Sn. Ozan BALCI, “enerji maliyetinin neredeyse sıfıra indirilecek olan doğal sıcak su kaynağı projesi ile bölgenin büyük oranda sebze ihtiyacının karşılanacağını” belirtti.
2011 yılında ilçemizde yaşanan depremden etkilenen vatandaşlarımıza teslim edilmek üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tarafından Salihiye mahallesinde yapımı devam eden 32 Köy Evinin inşa çalışmalarını da yerinde inceleyen Van Valimiz Sn. Ozan BALCI, yüklenici firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.